Americké Ministerstvo zahraničí přiznal egyptskou teroristickou skupinu v Libyi

Častí návštěvníci naší stránky jsou se jménem Muhammad Jamal Abdo Al-Kashif obeznámeni. Je to Egypťan, jehož jméno inspirovalo Jamalo síť, které byla všoebecně přiznána role při útoku v Benghází 11.září 2012. Al-Kashif byl propuštěn z vězení krátce po pádu Hosniho Mubaraka v roce 2011. Al Wafd uvedl, že byl propuštěn tehdejším egyptským prezidentem Muhamadem Mursím.

Al-Kashif

Al-Kashif: Terorista označený Americkým Ministerstvem zahraničí

Americké Ministerstvo zahraničí oficiálně Al-Kashifa a jeho síť označilo za teroristy (h/t Thomas Joscelyn, Long War Journal):

Ministerstvo zahraničí označilo pod dekretem č.13224, který se týká teroristů a těch, kteří podporují teror nebo teroristické činy, Síť Muhammada Jamala (MJN) a zakladatele Muhammada Jamala jako speciálně označené globální teroristy.

State_Dept_Jamal_Network

Americké Ministerstvo zahraničí oficiálně označilo Jamalovu síť za teroristický orgán.

Ministerstvo zahraničí odpovědělo takhle:

Jamal vytvořil MJM po svém propuštění z egyptské věznice v roce 2011 a postavil několik teroristických výcvikových táborů v Egyptě a Libyi. AQAP (Al-Kájda Arabského poloostrova) posílala MJM peníze a Jamal síť AQAP využil pro pašování bojovníků do výcvikových táborů. V táborech MJM cvičili sebevražedení atentátníci a Jamal navázal spojení s teroristy v Evropě.

Jamal byl znovu zatčen egyptskými úřady v listopadu 2012. Jeho zabavený počítač obsahoval dopisy al-Zawahirimu, ve kterých Jamal požádal o pomoc a popsal aktivity MJN, včetně získávání zbraní, provádění teroristického výcviku a vytváření teroristických skupin na Sinaji.

Zachytili jste tu část o výcvikových táborech v Egyptě a Libyi? Zatímco Ministerstvo zahraničí nic neříká o zapojení Jamalovy sítě v útoku v Benghází, obvinění takové spojení naznačuje. V prohlášení také není zmíněno jméno Jamalova partnera, který je pravděpodobně lídrem skupiny – Tareka Taha Abu Al-Azma. Zmínění Al-Azma by pro USA byla docela ostuda, protože Azm byl údajně vycvičen Americkým Letectvem.

Al-Azm

Al-Azm: Teroristický vůdce Jamalovy sítě, vycvičený Americkým Letectvem.

Ještě je zde něco ke zmínce. Všimněte si, že je Jamal označen za teroristu, ale čtenáři tiskového prohlášení jsou nuceni si myslet, že pořád sedí ve vězení (byl zatčen v listopadu 2012). To, že je Jamal identifikován jako terorista a zároveň sedí v base, je divné, to nás vede zpět ke článku Al Wafd, který letos v květnu uvedl, že byl Mursím propuštěn z vězení.

Joscelyn v únoru uvedl, že američtí činitelé k Jamalovi nemohli. To bylo během úřadování Mursího, která od USA dostala více jak 1 miliardu dolarů v pomoci. Podle Joscelyn je dalším lídrem Jamalovy sítě Sheikh Adel Shehato, který byl také zatčen v roce 20120 a začátkem roku 2011 propuštěn.

Adel-Shehato

Sheikh Adel Shehato: Označen Americkým Ministerstvem zahraničí za teroristu.

Tohle nás vede k videu, které jsme dříve zveřejnili, a které ukazuje Al-Azma po jeho propuštění v roce 2011. První půlka videa ukazuje, jak je Al-Azm přivítán přáteli a stoupenci. Asi v čase 1:00 se kamera otočí na postavu, která vypadá jako Shehato. To, že jsou oba muži viděni na tomto videu, posiluje tvrzení, že oba jsou prominentními lídry Jamalovy sítě:

Takže, jsme vedeni k myšlence, že Al-Azm, Shehato a Al-Kashif (Jamal) sedí všichni ve vězení i přes článek All Wafd, který uvedl, že byl Jamal propuštěn před svržením Mursího?

17.září velvyslanec Thomas Pickering, který také předsedal Radě pro přezkoumání zodpovědnosti za Benghází (ARB), se při odhalování tajné zprávy ARB odhalil. V této výměne s členkyní Sněmovního výboru pro dohled Cynthií Lummisovou uznal, že existuje eyptské spojení s Benghází, řekl, že doufá, že to, co právě odhalil, bylo v oddtajněné zprávě; jenže nebylo.

Je pravděpodobné, že Pickering v tomto videu odkazoval na Jamalovu síť. Ačkoliv Ministerstvo zahraničí nikdy oficiálně neuvedlo, že Jamalova síť byla zapojena v Benghází, Pickering přiznal, že skupina zapojena byla. Pokud referoval na Jamalovu síť, je to stejně dobré jako přiznání Ministerstva zahraničí. Pickering byl přeci jmenován do vedení ARB tehdejší ministryní zahraničí Hillary Clintonovou. Zda jeho odhalení souvisí s veřejným označením, zůstává nejasné.

http://shoebat.com/2013/10/08/state-dept-acknowledges-egyptian-terror-group-libya/

About these ads